tel.: 604 939 844

Tipy pro stavebnictví

Kvalitní materiály a zdravý domov

Vždy doporučujeme používat pouze kvalitní stavební materiály. Ano, zaplatíte v prvotní investici o trochu více peněz, ale dům přeci budete užívat dlouhá léta a tak se vám vložená investice bezpochyby vrátí. Kvalitní materiály pomůžou právě i vašemu zdraví. Pro nohy je dobré chodit po kvalitní podlaze, pro příjemný a zdravý spánek jsou třeba kvalitní okna s různými stupni ventilace, použitím antialergenních tkanin nebo silikonů se vyhnete nutnosti léčby alergií s kvalitní izolace zabrání vzniku plísní, které mohou opět způsobit alergii nebo i astma. Vybírejte tedy pečlivě a raději stavbu trochu protáhněte – stavět dům „horkou jehlou“ se opravdu nemusí vyplatit. Zdraví a pohodlí je přeci to hlavní, co od svého domu očekáváte.

Stavby nových domů

Stavby domů po celé ČR - www.DSK.cz

Ploty a oplocení

Nově jsme začaly spolupracovat s firmou Rogi-ploty. Jak už název napovídá, firma se zabývá prodejem nejrůznějších druhů oplocení. Dokážeme postavit jakékoliv ploty, které v nabídce firmy najdete. V nabízený sortiment obsahuje například:

  • levné plotové sítě (klasické pletivo nebo svařované sítě) s bezúdržbovým povrchem
  • svařované plotové panely s možností montáže s podhrabovými deskami, vynikají hlavně rychlostí instalace
  • zinkované plotové sloupky a vzpěry s vysokým stupněm povrchové úpravy
  • kované ploty a brány v klasickém i moderním provedení
  • příslušenství pro ploty – vázací a napínací dráty, podhrabové desky nahrazující podezdívku pro plotové panely i pletivové ploty, vrtací soupravy, lanové napínáky atd.

Materiály používané u dřevostaveb

Jaké typy materiálů se používají při stavbě dřevostaveb? Ano, opravdu je to dřevo. Například firma Vittore používá u nosných vnitřních stěn třívrstvé OSB desky, lepené bez formaldehydu. Jde o plošně lysované desky s délkou třísek až 16 cm, které vynikají zejména vysokou tvarovou stálostí.

Nosná konstrukce dřevostavby je pak tvořena smrkovým masivním konstrukčním dřevem (KVH) se sraženými hranami. Pomocí zubovitého spoje se trámy dají nastavovat až do délky 16m.

Jako izolační výplň se používá difúzní minerální izolace, opět bez formaldehydu, akrylátu nebo fenolu. Na přání lze použít i ekologickou izolaci vyrobenou z konopných vláken. Ta je proti hořlavosti a plísním chráněná roztokem sody a příměsí pojivových vláken.

Více informací o technologiích používaných při stavbě ekologických dřevostaveb se dozvíte na webu společnosti Vittore v sekci Materiály používané při stavbě dřevostaveb.

Komíny

Důležitou součástí domu je samozřejmě i komín, které v současnosti musí splňovat řadu podmínek a norem. Již jen zřídka se tak dnes setkáte se zpětným tahem při zapalování kamen nebo s vyhořením komína. Komíny jsou většinou třívrstvé a obsahují i tepelnou izolaci, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám tepla.

Rekonstrukce nemovitostí

V samém centru Prahy, hned vedle Pražského hradu se v ulici Keplerova nachází nově rekonstruovaný činžovní dům z 19. století. Jedná se o luxusní byty vybavené dubovými podlahami, replikami kastlových oken nebo elektronickým zabezpečovacím systémem. Lokalita nabízí i kvalitní občanskou vybavenost. Nedaleko tak jsou obchody, školy, parky nebo kulturní instituce.

Rekonstruujete-li dům či byt, je vždy lepší, obrátit se na odborníky již ve fázi plánování. Ryze česká firma Svět Interiérů se zabývá návrhy vnitřních prostor, nechte si od něj vytvořit profesionální návrhy interiérů, které vám představí pomocí 3D vizualizace tak, abyste si jej dovedli, co nejlépe představit.

Stavební materiály

Sháníte kvalitní dřevěný materiál pro stavbu či rekonstrukci? Obraťte se na firmu Au-mex, která dodává vše od konstrukčních hranolů, OSB Desek, palubek, fasádového dřeva či plotových prken, až po masívne podlahy a dřevěný nábytek.

Stěhování a autodoprava s nejlevnějšími cenami v Praze se zabývá převozem všeho materiálu včetně stěhování těžkých břemen. Veškeré práce zajišťují Pražské stěhovací služby s dosahem po celé České Republice a EU.